Що таке казеїновий протеїн і для чого він потрібен?
- 22 March 2020 23:22:00
- Reviews: 0
- Views: 3040
-
Навігація по статті:
Що таке казеїновий протеїн і для чого він потрібен
Казеїн, його особливості
Основні ефекти від прийому казеїну
Як приймати казеїн
Казеїн в продуктах харчування
Шкода чи користь
Висновок
Що таке казеїновий протеїн і для чого він потрібен
Що таке казеїн і для чого він потрібен знають всі шанувальники спорту. Без цього компонента не росте м'язова тканина. Грамотно збалансоване харчування з розрахунком норми білка допоможе схуднути, не втрачаючи дорогоцінну м'язову масу і силу. Але який протеїн коли застосувати?
Всі протеїни по виду білка діляться на тваринні і рослинні. Казеїновий протеїн відноситься до групи тваринного походження, який є результатом створожування молока. Казеїновий протеїн це найбільш багатий білками молочний продукт отриманий природним шляхом.
Казеїн і його особливості
Головна особливість цієї добавки низька швидкість засвоєння.
Як приймати казеїн з максимальною користю? З огляду на що при надходженні в шлунок даний вид протеїну утворює гель або згусток його оптимально приймати перед сном. Довге розщеплення і переварювання гарантовано буде насичувати організм амінокислотами протягом всього сну. Лейцин, валін, ізолейцин в свою чергу будуть "будувати" м'язову масу. Для переробки повільного білка організму знадобиться багато енергії, яку він буде брати в свою чергу з жирових прошарків живота.
Організм же не отримує повноцінного харчування починає брати енергію з власних запасів. Але весь секрет у тому, що в першу чергу тане м'язова маса, і тільки потім в хід йдуть жирові запаси. Професіонали вміло використовують цю особливість в підготовці до змагань, коли проводять сушку тіла. Не секрет, що маса росте не в залі, а під час повноцінного відпочинку. Відпочиває людина під час сну, який для повного відновлення повинен тривати не менше 8 годин. І весь цей період наше тіло споживає енергію.
Основні ефекти від прийому казеїну
Тривалий час засвоєння продукту гарантує не тільки повноцінну підтримку організму під час сну, а й запобігає катаболізм, - головний ворог массонабору. Основні дії біодобавки такі:
- Потрапляючи в шлунок цей складний білок перетравлюється близько 7 годин. Довге засвоєння забезпечує відсутність симптому голоду. Ця особливість дозволяє застосовувати добавку не тільки спортсменам, а й будь-якій людині бажаючый схуднути.
- Низька калорійність 36 ккал на 10 грам продукту роблять його незамінним.
- Білок казеїну викликає значно менший викид інсуліну в кров ніж сироватковий білок, що сприяє більш активному підйому гормону росту м'язової тканини.
- Викликає досить активне заповнення амінокислот в м'язах.
Як правильно приймати казеїн
На питання, як пити казеїн для максимального ефекту жироспалювання, відповідь проста. Потрібно розвести 1 порцію протеїну водою (200 мл). Можна додати його в какао і присмачити корицею до смаку.
Якщо потрібно організувати перекус, буде достатньо 15 - 20 грам порошку. Повноцінний прийом їжі замінюється коктейлем з 35 - 40 грамами добавки. При цьому організм не тільки забезпечується необхідною кількістю поживних речовин, але і запускає процес розщеплення накопиченого на внутрішніх органах (вісцерального) і підшкірного жиру.
У яких харчових продуктах є казеїн
Найбільша кількість казеїну міститься в необробленому козячому молоці. Друге місце за кількістю цього білка займають сири твердих сортів. У трохи меншому співвідношенні казеїн в продуктах харчування молочного походження:
- коров'ячому молоці;
- кефірних продуктах;
- кисляку;
- йогуртах;
- сметанних і сирних виробах.
Правильно буде відзначити що перераховані продукти повинні бути натуральними, без синтетичних добавок. Але навіть при вживанні перерахованих продуктів неможливо досягти ефекту набору "сухої маси" тіла. Тільки казеїнові добавки принесуть очікуваний результат.
Шкода чи користь
Чи шкідливий казеїн? Ні. Єдиним обмеженням для прийому казеїну є його харчова непереносимість. Так як його отримують з молока, то в сухому казеїновому порошку міститиметься лактоза, яка принесе незручності в травленні у людей з лактозною непереносимістю.
У спортивному харчуванні Ви можете зустріти казеїн наступних різновидів:
- казеїнат кальцію. Потрапляючи в шлунок не згортається, тому час перетравлення в організмі від 3 до 4 годин;
- міцелярний казеїн. Існує у вигляді міцел. Цей вид білка перетравлюється в організмі значно довше, до 8 годин, так як міцели потрапляючи в шлунок зливаються в кульки;
- казеинат натрію - це порошок білого з жовтуватим відтінком кольору, на смак і запах нагадує натуральне молоко.
Вся різниця між першою і третьою протеїновою добавкою це спосіб отримання. Перший отриманий завдяки використанню Хлористого Кальцію, у другому випадку казеїн з молока осаджують гідроксид натрієм.
Проведені дослідження показали що амінокислотний профіль всіх трьох добавок практично не відрізняється. Відрізняється лише час розщеплення. З огляду на час засвоєння, можна сміливо рекомендувати міцелярну добавку для вживання перед сном, а дві інші в денний час доби.
Висновок
Основне, що потрібно знати споживачеві при покупці казеїнового протеїну:
- продукт отримують методом створажування;
- має низьку калорійність;
- забезпечує повноцінне харчування організму;
- незамінний «на сушінні» перед виступом і просто для схуднення;
- не протипоказаний крім індивідуальної харчової непереносимості.
Розумний вибір продукту і його рекомендована доза принесуть максимальну користь для Вашого організму.