Інформація
Пошук

Скільки може зберігатися протеїн після відкриття упаковки?

  • 05 November 2020 23:06:00
  • Reviews: 1
  • Views: 31062
  • 5


Ви коли-небудь прибирали комору або холодильник і починали викидати прострочені продукти? Несвіжий і майже порожній пакет чіпсів рік тому, зіпсовані фрукти, залишки їжі і, нарешті, протеїн. Ви починаєте згадувати, як сильно ви любили цей продукт для схуднення і протеїнові коктейлі. Це відмінне джерело додаткового харчування у вашому раціоні, і ви думаєте, що вам слід знову почати приймати його як частину вашого фітнес режиму. Хоча це було давно.

Протеїн - це одна з найпопулярніших добавок. Але, у вас може виникнути питання, а як довго може зберігатися протеїн, після відкриття, зберігаючи при цьому свої якості і безпеку для прийому?

Але, перед цим, давайте розберемося, що таке термін придатності. Термін придатності - це час, протягом якого, продукт зберігає свої оптимальні якості, після дати виробництва.

Як довго протеїн може зберігається? Чи може протеїн зіпсуватися?


Важливо знати, що у протеїнових порошків дійсно є термін придатності. Перед приготуванням смузі або коктейлю завжди перевіряйте дати.

Всі види протеїну, наприклад: яєчний, соєвий, гороховий, рисовий, конопляний, сироватковий, молочний казеїн мають термін придатності, який закінчується. Сироватковий протеїн - один із прикладів, популярних при дієті як для здорового способу життя, так і для відновлення після тренувань.

Термін придатності протеїнового порошку зазвичай становить 1-2 роки. Простіше і найбезпечніше перевірити упаковку на предмет закінчення терміну придатності протеїнового порошку. Тому, перш ніж вживати добавки, обов'язково перевірте етикетку і перевірте термін придатності. Уникайте можливих побічних ефектів вживання прострочених продуктів.

Чи можна приймати протеїновий порошок з вичерпаним терміном придатності?


Сильно прострочений протеїновий порошок не такий ефективний. В кінцевому підсумку білки вступають в реакцію з цукром, що залишився від сироватки або інших інгредієнтів, і це призводить до того, що формула руйнується і перестає бути повноцінним білком.

Вітаміни також природно втрачають свою ефективність з часом.

Як довго протеїн може зберігається після відкриття?


Всупереч поширеній думці, тривалість життя протеїнового порошку не змінюється в залежності від того, коли контейнер був відкритий. Єдиний фактор, який може змінити термін придатності протеїнового порошку, - це його правильне зберігання.

Було проведено дослідження, в якому виявили, що термін зберігання сироваткового протеїну становить до 2-х років при нормальних умовах зберігання, а саме 21 С ° і вологості 35%.

Так само, сучасні протеїнові порошки містять добавки, які збільшують термін придатності, наприклад мальтодекстрин.

Корисна порада при зберіганні протеїну - тримати упаковку в сухому прохолодному місці. Тепло може викликати накопичення вологи в будь-яких добавках.

Протеїн - це продукт з низьким вмістом вологи, відповідно вони менш схильні до росту бактерій. Тому, остерігайтеся попадання вологи в упаковку з протеїном.

Найкраще місце для зберігання протеїну - кухонна шафа, комора для їжі або ящики в столі. Верхня частина холодильника, ймовірно, не краще місце для правильного зберігання протеїну. Ці рекомендації можуть допомогти запобігти занадто ранній вихід терміну придатності протеїнових добавок.

Як найкраще зберігати протеїновий порошок?


Протеїнові порошки зазвичай поставляються в герметичних упаковках, призначених для захисту від вологи. Найкраще залишити протеїн в цій упаковці для максимальної ефективності. Волога - заклятий ворог зберігання протеїнового порошку. Будь-яка рідина змусить порошок розчинитися і швидше прийти в непридатність. Так що, якщо ви відкриваєте упаковку з протеїном і помітите будь-які грудочки, це означає, що туди потрапила волога і ви не дотримувалися умови зберігання продукту.

Як дізнатися, зіпсувався чи протеїновий порошок?


Дивний запах також є ознакою того, що інгредієнти зіпсувалися і, ймовірно, небезпечні для вашого здоров'я. Якщо ви все ще не впевнені, чи можна приймати ваш протеїн, варто трохи спробувати і якщо не буде дивного присмаку, то швидше за все його ще можна вживати. Все, що має жахливий смак, означає, що це протеїновий порошок з вичерпаним терміном придатності, і його не можна вживати.

Як довго можна зберігати приготовлений протеїновий коктейль?

Так, вам слід випити його якомога швидше або зберігати в холодильнику. В іншому випадку бактерії почнуть рости, і вживання в їжу стане небезпечним. Для досягнення найкращих результатів постарайтеся випити його протягом 24 годин і безумовно не чекайте місяцями, щоб прийняти готові протеїнові коктейлі. Ваше тіло буде вам вдячно. Піклуючись про протеїновий порошок, ви також подбаєте про себе. Якщо вам потрібна допомога в досягненні ваших фітнес-цілей, зверніться до нас, щоб дізнатися, як ми можемо вам допомогти.

Чи можна приймати протеїн після закінчення терміну придатності?


Коротка відповідь - так, можна. Як мінімум, це безпечно, якщо він зберігався при правильних умовах.

Але чим більше пройшло часу, після закінчення терміну придатності, тим менш безпечним стає прийом цієї добавки.


Джерела:

Joy L Frestedt, John L Zenk, Michael A Kuskowski, Loren S Ward, and Eric D Bastian, A whey-protein supplement increases fat loss and spares lean muscle in obese subjects: a randomized human clinical study, retrieved from

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2289832

Purdue University, Vitamins stored in bathrooms, kitchens may become less effective, retrieved from

sciencedaily.com/releases/2010/03/100302162257.htm

 
Leave a review  ↓
 
1 reviews
0 answers
1 ratings
100% 1 positive
5  
Usefulness of review
0 votes
0