Інформація
Пошук

Закрився завод Ostrowia Milkiland

  • 01 October 2020 16:41:00
  • Reviews: 0
  • Views: 1757
  • 0

Островія колись була молочною компанією, відомою на всю країну. У неї багато років були фінансові проблеми, але зараз він знаходиться на межі банкрутства. Що там насправді відбувається?

Положення молочного заводу в Острув погане. Молочний завод в м Острув-Мазовецька в боргах, співробітники йдуть, виробництво зупинено. Вже в 2010 році у неї були серйозні проблеми, і Полмлек збирався взяти їх на себе, що не було погоджено.

Компанія має великі борги, не платить співробітникам, але також підрядникам, має проблеми з оплатою основних платежів, наприклад, за електрику або вивезення сміття.

Колись Mazowiecka Spółdzielnia Dleczarska Ostrowia була відомим виробником молочних продуктів.

Після кількох інших спроб врятувати завод компанія була продана Milkiland EU. Після заборони на експорт до Росії у молочного заводу виникли нові проблеми. Тоді були знижені зарплати співробітників, для протидії цьому була створена НСЗЗ «Солідарність».

У квітні цього року, співробітники вимагали підвищення заробітної плати і її своєчасної виплати, а також відмови від відрядної системи оплати праці. Робочі пригрозили протестом.

Була зустріч, на якій керівництво погодилося з умовами. Тим часом, директор заводу прийняв рішення звільнити кілька співробітників, в т.ч. президента профспілки.

Про це повідомляє ostrowmaz.com в даний час рахунок заводу заблокований судовим приставом. Мілкіленд заснував компанію Cremo Vite, завдяки якій деякі працівники молочної ферми отримували високі зарплати. Молочний завод також в боргу перед ZUS.

На підприємстві немає працівників, не працюють сироварні. У співробітників, що залишилися на заводі, відібрали пропуск, що дозволяли їм потрапити на територію компанії. Що буде далі з молочним заводом, який зараз знаходиться в руках українців? Ще не відомо ...

Трішки історії

На жаль, в грудні 2009 року до суду надійшло клопотання правління MSM Ostrowia про банкрутство з можливістю ліквідації. Інвест Банк, найбільший кредитор молочного комбінату, звернувся з аналогічним запитом.

Через кілька місяців суд оголошує про банкрутство. У той час група Polmlek взяла на себе постачальників молока, а також орендувала частину заводу у молочного заводу. Полмлек готовий купити завод.

У травні 2010 року довірчий керуючий приходить на завод і вирішує здати в оренду майно молочного заводу. Але потім оголошує тендер на продаж. Справа викликає емоції, до нього причетні представники місцевого самоврядування. Два тендера не завершені, в третьому - в 2011 році - молочний завод купує Invest-Bank SA, який є його найбільшим кредитором. Покупець платить 45 млн злотих, але 90 відсотків. Ця сума все одно повертається в банк, тому що майно використовувалося в якості забезпечення по кредитах. Банк здає в оренду майно молочного заводу Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek у Радзинь-Підляський.

Однак потім банк продає молочні активи за 12 млн злотих українсько-голландської компанії Milkiland EU. Він увійшов в Остроув в 2013 році.

Новий власник оголосив про багатомільйонні інвестиції в Острув і працевлаштуванні до 200 чоловік. Велика частина продукції повинна була продаватися в країнах ЄС. Для Milkiland Ostrowia він повинен був стати воротами на ринки Західної Європи. Мілкіленд має безліч молочних заводів в Україні та Росії, виробляє продукцію для Росії, України і країн СНД.

Вони захищали права робітників

З 2013 року про те, що відбувалося на молочному заводі в Острув, було мало що відомо. У 2015 році на молочному заводі сформована заводська комісія NSZZ Solidarność. Це єдина профспілка в компанії, на початок 2016 року в ньому працювало 58 чоловік з 120 чоловік. Перед розпадом молочного заводу в Мазовецької Spółdzielnia Dleczarska "Ostrowia" діяли три профспілки.

Союз був утворений, коли ситуація на молочному заводі почала погіршуватися після того, як Росія ввела ембарго на експорт молочної продукції. Погіршився і положення працівників: знизили заробітну плату, не виплачували посібники з соціального фонду компанії.

Профспілка була створена для захисту прав робітників, і в цьому питанні ми користуємося повною підтримкою співробітників.

- розповів Петро Подолецкий, голова заводського комітету NSZZ «Солідарність», інженер зі спеціалізацією в області охорони праці і техніки безпеки на молочному заводі з 2012 року.

- Профспілка створений в результаті недотримання роботодавцем прав працівників. Ми сподіваємося, що наш бізнес покращиться.

З моменту створення профспілки молочний завод пройшов безліч перевірок інспекції праці.

Пізніше Петро Подолецкий отримав догану від роботодавця. Чи не були взяті до уваги заперечення відповідача і критичну думку заводської комісії профспілки. Пізніше він виграв дві судові справи, дві догани були відхилені через процесуальні помилок роботодавця при роздачі листів.

Відносини майже зійшли нанівець

Раніше в цьому році ми писали про молочні ферми після листа читача, який звинуватив босів молочної ферми в мобінгу співробітників. Він навів безліч прикладів. Олег Співак, директор заводу в Остроуві, згадав ці твердження в наших колонках. Він запевнив, що знає ситуацію і що порушення виникли при попередньому директорові.

Тим часом на молочному заводі був оголошений колективний спір між NSZZ Solidarność і роботодавцем.

Нещодавно говорили про це з Петром Подолецкий, главою молочного профспілки «Солідарність». Він більше не співробітник, хоча як і раніше є членом профспілки.

«Я був змушений піти через фінансові проблеми», - сказав він. - У мене був відрядний контракт, роботодавець не кликав мене на роботу, тому мені платили найнижчу в країні зарплату. Таким чином, всі середні значення вихідної допомоги і можливих збитків різко впали. Крім того, мені незаконно вручили розірвання, справа в суді. Також заступник голови профспілки Войцех Сіеніцкій, згодом виконував обов'язки голови, отримав повідомлення про розірвання умов праці та виплати заробітної плати, він знаходився на молочному заводі до кінця липня. У цьому випадку справа також знаходиться в суді, тому що ми обидва були захищені. А профспілка майже розвалився.


- А що відбувається на заводі?


- На молочному заводі є посередник з ініціативи роботодавця, витрати на його діяльність цілком лягають на роботодавця, але поки серйозних ефектів немає. Я вважаю, що це затримка. Це питання становить інтерес для загальнонаціональних ЗМІ, не виключено, що незабаром завод буде на одному з загальнонаціональних телеканалів. Директор заводу подав у відставку. Всі рахунки заблоковані судовим приставом. У людей немає виплат, але невідомо, чому судовий пристав не розблокував рахунок для здійснення виплат співробітникам. Мілкіленд заснував ще одну компанію під назвою Cremo Vite, недавно деякі співробітники отримали від цієї компанії видатну зарплату. Новий персонал на молочному заводі усіма можливими способами ускладнює отримання документації, необхідної для судових справ, вона не розраховувала (мабуть, за наказом керівництва Мілкіленд) вихідну допомогу, належне співробітникам. Кадрова звільняється з роботи в Острув і залишається тут до кінця серпня. З понеділка, 12 серпня, вона поїхала у відпустку, і документів більше ніхто не отримає. Це не все. PZU розірвала договір страхування компанії, тому що вона не платила внески, утримувані з людей. У співробітників виникли проблеми з отриманням компенсації, наприклад, в разі смерті близької людини або народження дитини.


Що далі?


- Майбутнє заводу неясно, - каже Петро Подолецкий.


- Сировина варто, сири не виробляються. Співробітники практично пішли. У тих, хто залишився, пропуск на завод було вилучено. Якщо хтось хоче увійти, він повинен зареєструватися в книзі безпеки і входить в якості гостя.

Не думаю, що власник молочного заводу відновить виробництво. Ті, хто ще перебуває в системі, звільнені від ст. 55 ТК РФ (працівник може розірвати трудовий договір без попередження, якщо роботодавець допустив серйозне порушення основних зобов'язань перед працівником; в цьому випадку працівник має право на компенсацію в розмірі винагороди за період повідомлення та вихідної допомоги - прим. Ред.). Однак роботодавець не приймає звільнення і наказує вислати їх поштою. Справи передаються до суду, де вони відкладаються, і по тривіальним причин позови відправляються назад для завершення.


- Які шанси, що молочний завод знову запрацює?


- Я тільки що дізнався, що в кінці липня в суд було подано заяву про реструктуризацію. Однак за неофіційною інформацією я знаю, що все, за що не взялися банк і судовий пристав, забирають з заводу: свердла, зварювальні апарати, відрізні верстати і навіть лещата відкручувалися зі столів цеху. На мій погляд, надії на те, що завод відновить виробництво під брендом «Мілкіленд», немає. Може бути, знайдеться хтось, хто захоче захопити завод і відновити виробництво. Технічний стан заводу дозволить відновити виробництво, але потребують, щоб люди працювали і знадобиться хтось розумний для управління. Потенціал є, і білкові продукти досягають високих цін. Порошок від "Ostrów" були дуже хорошої якості, і ніщо, крім Мілкіленд, не заважає роботі заводу.


Ми запитали Milkiland EU про ситуацію на молочному заводі в Острув. Ми отримали відповідь з польського офісу компанії, що «в даний час керівництво знаходиться в Україні для вирішення проблем».
Переклад з польських інформаційних порталів topagrar.pl і to.com.pl
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.