Інформація
Пошук

Спортивне харчування у вигляді рідини, порошку або таблеток? Що краще?

  • 04 November 2020 23:09:00
  • Reviews: 0
  • Views: 4399
  • 0


Ринок харчових добавок пропонує безліч продуктів у формі таблеток, капсул, м'яких гелів, рідин, жувальних таблеток і порошків. У кожного є свої переваги, але є плутанина щодо плюсів і мінусів кожного з них. Навчання споживачів може допомогти краще зрозуміти досягнення в дослідженнях харчових добавок і сьогоднішні набагато досконаліші виробничі технології. Озброєні знаннями, споживачі можуть вибирати добавки, грунтуючись на тому, що найкраще підходить для їх здоров'я, а не на форматі продукту або вражаючому маркетингу і упаковці.

Одна з основних проблемних областей - це абсорбція добавок - наприклад, що краще: таблетки, рідина або порошок? У високоякісних добавках використовуються «неактивні» інгредієнти або «допоміжні речовини», які сприяють розпаду та абсорбції таблеток. Природне покриття таблетки може сприяти кращому розчиненню. Хоча існує кілька факторів, що визначають абсорбцію, відомі виробники перевіряють свої продукти на прийнятну якість, ефективність і час розчинення, оцінюючи їх відповідно до стандартів.

Більш швидке розчинення не завжди краще. Добавки, розроблені з використанням синергетически взаємодіючих інгредієнтів, краще засвоюються, оскільки поживні мікроелементи можуть доповнювати один одного при транспортуванні і всмоктуванні через травний тракт. Іноді більш повільне всмоктування може бути краще швидшого всмоктування, коли мова йде про більш високі дози, оскільки існують межі того, наскільки швидко і скільки даної поживної речовини може бути абсорбовано за одиницю часу. Коли шляхи абсорбції стають перевантаженими через раптове надходження поживних мікроелементів, надлишок просто виводиться. Загалом, чим повільніше, тим краще, коли справа стосується основних поживних мікроелементів.

Багато людей задаються питанням, чи має значення форма харчової добавки, чи впливає вона на її дію і ефективність? Зараз дізнаємося.

Біологічно активні добавки в таблетках


Є багато людей, які вирішують купувати БАД у формі таблеток. Не дивно, що більшість вітамінів і мінералів, які ми так часто отримуємо, доступні в цій формі. Крім того, ми керуємося тим, що таблетки і капсули вживати набагато простіше. В одній таблетці можна вживати відразу кілька нутрієнтів. З таблетками необхідно запити добавку великою кількістю води, і все.

І яка ефективність БАД в таблетках?


Багато хто задається питанням, чи не вимагає той факт, що таблетки повинні зберігатися в такій твердій формі, використання штучних добавок, які можуть негативно вплинути на наш організм? Вам нема про що турбуватися. У БАД в таблетках не повинні додаватися добавки, які можуть негативно вплинути на здоров'я печінки, або травної системи, а також всього тіла. Однак варто пам'ятати, що в такій формі, як капсули, БАД закритого типу має прозору оболонку, яка найчастіше виготовляється з желатину. Незважаючи на те, що ці інгредієнти безпечні для здоров'я, їх перетравлювання може уповільнити засвоєння поживних речовин з даного продукту.

Харчові добавки у вигляді порошку


Люди, що ведуть фізичну активність, найчастіше вибирають порошкоподібні харчові добавки. BCAA або білкові і вуглеводні добавки. Це найбільш часто обрані спортсменами харчові добавки. Чому обирають цю форму? Причина в тому, що багато хто з цих людей вважають, що порошкові форми засвоюються швидше і, отже, дають кращі і більш помітні результати. Це може бути правдою, але не завжди.

Наскільки швидко всмоктується та чи інша добавка, залежить від його складу. Так, наприклад, протеїнові порошки засвоюються швидше, ніж вуглеводи. З іншого боку, таблетки BCAA засвоюються так само ефективно, як і та ж порошкова харчова добавка. Однак варто пам'ятати, що приготування добавки у вигляді порошку набагато складніше. Вам слід змішати відповідну дозу порошку з запропонованим кількістю води або молока. Якщо пропорції не відповідають тому, що рекомендує виробник, ефективність даної біологічно активної добавки може знизитися. Так що, якщо ви людина, яка не любить грати в маленького хіміка, краще вибирати добавки в таблетках. Однак варто пам'ятати, що порошкова форма харчових добавок буде дешевше, ніж таблетована. Тому, якщо хочете економити, беріть порошкову форму спортивного харчування.

Деякі бренди розробили добавки в рідкому вигляді, водорозчинних поживних речовин, які традиційно продаються в твердій формі. Всупереч деяким твердженням, немає ніяких доказів того, що такі добавки більш ефективні або більш біодоступності, ніж їх еквіваленти в іншій формі випуску.

Спортивне харчування в рідкому вигляді або гелях

Рідкі добавки зазвичай мають ті ж інгредієнти, переваги і недоліки, що і порошкові добавки. Єдина відмінність в тому, що вони вже змішані з рідиною.

Рідкі добавки найкраще підходять для інгредієнтів, що часто зустрічаються в порошках, таких як білок, амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (BCAA), креатин і кофеїн. Мікроелементи, які часто зустрічаються в рідких добавках, включають більшість вітамінів і мінералів, а також інші антиоксиданти.

Оскільки вони вже змішані, рідкі добавки зазвичай мають більш короткий термін зберігання, ніж їх порошкові еквіваленти. Спортивне харчування в рідкому вигляді, також має в своєму складі набагато більше «інших» інгредієнтів. Сюди входять емульгатори, розчинники, консерванти, стабілізатори, барвники, ароматизатори та багато іншого.

Їх перевага, це гнучкість в дозуванні і легкості прийому дітям і літнім людям. Вони продаються під виглядом, що швидше засвоюються і, отже, вони краще. Однак, як вказувалося раніше, необхідні поживні речовини можуть бути краще, якщо засвоюються повільніше. Рідкі добавки дорого коштують, їх термін зберігання коротше, і вони часто потребують охолодження. Перед покупкою важливо прочитати етикетки, так як багато хто з них містять ароматизатори та інші шкідливі інгредієнти.

Більшість виробників добавок концентруються на маркетингу, а не на дослідженнях і ефективності комбінацій інгредієнтів. Вся справа в якості, кількості і поєднанні мікроелементів в добавках.

Взагалі, про спортивне харчування в рідкому вигляді, можна зробити висновок, що воно:

  1. Дорожче і складніше в транспортуванні
  2. Важко додати нерозчинні інгредієнти
  3. Менш концентровані активні інгредієнти (більше допоміжних речовин)
  4. Додані підсолоджувачі і допоміжні речовини
  5. Короткий термін зберігання

А як щодо неактивних інгредієнтів?

Харчові добавки зазвичай включають в себе не активні компоненти, так звані допоміжні речовини.

Таблетки і капсули зазвичай містять деяку кількість агентів «текучості», які використовуються для запобігання злежуванню активних інгредієнтів в процесі виробництва. Загальні приклади агентів текучості включають стеарат магнію і діоксид кремнію.

Таблетки зазвичай складаються з целюлози (волокна), яка пов'язує таблетки і сприяє їх швидкому розчиненню в шлунку. Таблетки також часто містять стеаринову кислоту (жир) і / або форму глазурі (наприклад, желатин, шелак) для змазування капсул. Це захищає таблетки від вологи і полегшує їх проковтування.

До складу рідких добавок часто входять органічні кислоти, такі як лимонна кислота, або консерванти, такі як сорбат калію, для підвищення стабільності при зберіганні і запобігання росту бактерій.

Допоміжні речовини, які використовуються в харчових добавках, регулюються FDA. Вони повинні бути або кваліфіковані як GRAS ( «загальновизнані безпечними»), або використовуватися відповідно до правил FDA для забезпечення безпеки.


-------------------------------------------------------------------------------

 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.